Menu Zamknij

Regulamin rezerwacji i pobytu

W trosce o udany wypoczynek Państwa oraz innych Gości prosimy o zapoznanie się z zasadami rezerwacji oraz pobytu na terenie naszego domu i posesji. W przypadku dodatkowych pytań służymy informacjami i wszelką pomocą. Życzymy udanego wypoczynku blisko przyrody w Poleskim Parku Narodowym!

Gospodarze / Ania i Grzegorz Gołoś

WYNAJEM POKOI Pokoje w naszym domu wynajmujemy na doby, zgodnie z obowiązującym cennikiem. Rezerwacji wstępnej pobytu można dokonać wyłącznie poprzez formularz rezerwacyjny na naszej stronie Internetowej. Minimalna długość pobytu u nas to 2 doby. W sezonie letnim (czerwiec-wrzesień) preferujemy pobyty tygodniowe (od soboty do soboty). Po otrzymaniu Państwa wstępnej rezerwacji każdorazowo sprawdzamy dostępność pokoi i wysyłamy informację zwrotną potwierdzającą możliwość rezerwacji lub jej brak. Ostateczna rezerwacja następuje po wpłacie na nasze konto zadatku w wysokości 30-50%, którego wysokość uzależniona jest od terminu i długości pobytu. Wszystkie dane potrzebne do finalizacji rezerwacji otrzymują Państwo zawsze w wiadomości mailowej. Zadatek pozostaje bezzwrotny w przypadku rezygnacji z pobytu przesłanej do nas mailowo poniżej 30 dni od daty zaplanowanego pobytu. W pozostałych przypadkach jest on zwracany w całości. W nadzwyczajnych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo odwołania Państwa rezerwacji w dowolnym czasie, z zastrzeżeniem, że odpowiednia informacja na ten temat zostanie przesłana na podany w rezerwacji adres mailowy najszybciej jak to możliwe. W przypadku odwołania przez nas Państwa rezerwacji w trybie nadzwyczajnym nie przysługuje Państwu rekompensata z tego tytułu, lecz wpłacony zadatek jest zwracany w pełnej wysokości lub uwzględniany przy kolejnej rezerwacji. Doba u nas rozpoczyna się o godz. 16:00, a kończy o godz. 10:00, chociaż jesteśmy elastyczni w tym zakresie i staramy się zawsze dostosować do potrzeb naszych Gości. Życzenie przedłużenia pobytu, poza uzgodniony okres, można zgłosić Gospodarzom, a zostanie ono uwzględnione w miarę posiadanych możliwości.

ZAMELDOWANIE i OPŁATY W dniu przybycia prosimy naszych Gości o zameldowanie się oraz uiszczenie pełnej opłaty za pobyt (pomniejszonej o wpłacony wcześniej zadatek). W przypadku wcześniejszego wyjazdu należność za całość pobytu ustalona wcześniej nie ulega zmianie. Gościom przekazujemy klucze do pokoi, które są zobowiązani zwrócić w dniu wyjazdu. Zgubienie klucza powoduje obowiązek uiszczenia dodatkowej opłaty z tytułu wymiany zamka. W domu i na posesji mogą przebywać tylko nasi zameldowani Goście, a przyjmowanie osób trzecich musi być każdorazowo uzgodnione z Gospodarzami.

POSIŁKI Naszym Gościom udostępniamy mini aneks kuchenny z najpotrzebniejszym wyposażeniem, przy czym prosimy o niezmywanie zabrudzonych naczyń, a dostarczenie ich do umycia w zmywarce – tak jest i czyściej i prościej. Jednocześnie informujemy, że woda z kranu nadaje się do picia, a najbliższe sklepy spożywcze zlokalizowane są w Urszulinie, gdzie również znajduje się lokalna restauracja i pizzeria.

CISZA Staramy się żeby nasz dom pozostawał cichy i spokojny, zarówno nocą, jak i w dzień. Dlatego nie preferujemy głośnych zabaw dorosłych, chociaż z wyrozumiałością patrzymy na zabawy dzieci. Wszystkich szczególnie prosimy o zachowanie ciszy nocnej od godz. 22:00 do godz. 7:00.

PALENIE i BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE Na terenie całego domu obowiązuje całkowity zakaz palenia. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach: grzałek, kuchenek, żelazek elektrycznych, czajników i innych podobnych urządzeń niestanowiących wyposażenia pokoju. W przypadku nieprzestrzegania tego zapisu pobierana będzie dodatkowa opłata.

OGRZEWANIE I DODATKOWE INSTALACJE Nasz dom ogrzewany jest przy wykorzystaniu pompy ciepła, a w pokojach zamontowane zostało ogrzewanie podłogowe z indywidualnym sterowaniem. Dzięki temu w chłodniejsze dni nasi Goście mogą sami wybrać optymalną temperaturę pomieszczeń dostosowaną do swoich preferencji. Dodatkowo funkcjonuje instalacja fotowoltaiczna i solarna.

WENTYLACJA i OTWIERANIE OKIEN W naszej agroturystyce funkcjonuje rekuperacja (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła), w związku z czym prosimy o ograniczenie otwierania okien do zupełnego minimum, a w szczególności o nie pozostawianie otwartych okien podczas Państwa nieobecności (z wyjątkiem gorącego okresu letniego). W mocno słoneczne dni zachęcamy do pozostawiania zasłoniętych okien, aby unikać nadmiernego nagrzewania pomieszczeń.

OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W obiekcie funkcjonuje ekologiczna oczyszczalnia ścieków, w związku z czym prosimy o nie wrzucanie do toalet niczego poza zwykłym papierem toaletowym. W przypadku uszkodzenia systemu kanalizacji z przykrością będziemy zmuszeni do naliczenia dodatkowej opłaty za jego naprawę.

OSZCZĘDZANIE ENERGII i WODY oraz SEGREGACJA ODPADÓW Zachęcamy do oszczędnego korzystania z energii elektrycznej i wody. Prosimy o wyłączanie wszystkich niepotrzebnie działających urządzeń, gaszenie światła oraz o zakręcanie wody. Będziemy również wdzięczni za segregację odpadów do odpowiednich pojemników z podziałem na frakcje: plastik i metal, zmieszane, szkło, bio.

ZACHOWANIE Osobom nadużywającym alkoholu lub środków odurzających, a także zachowującym się głośno lub agresywnie, Gospodarze maja prawo wymówić pokój w trybie natychmiastowym, bez zwrotu dokonanych wcześniej opłat za pobyt.

CZYSTOŚĆ W momencie otrzymania klucza do pokoju, stajecie się Państwo współgospodarzami tego miejsca, więc bardzo prosimy o zachowanie porządku oraz czystości, zarówno w domu, jak i na całej posesji. Przy dłuższych pobytach, na życzenie, istnieje możliwość wymiany ręczników oraz udostępnienia środków czyszczących.

CZĘŚĆ PRYWATNA GOSPODARZY Informujemy, że dom i część prywatna Gospodarzy zamykane są codziennie ok. godz. 22:00 oraz każdorazowo podczas naszej nieobecności. W przypadku opuszczania domu po godz. 22:00 Goście zobowiązani są do jego ponownego zamknięcia po powrocie.

MIEJSCA PARKINGOWE Do dyspozycji naszych Gości oddajemy darmowe, niestrzeżone miejsca parkingowe. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za pozostawione pojazdy oraz znajdujące się w nich mienie.

INFORMACJA TURYSTYCZNA Naszym Gościom udzielamy darmowych informacji turystycznych. Istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia przewodników i map okolicy, jak też książek.

INTERNET Podobno prawdziwy wypoczynek to ten bez Internetu. W razie potrzeby udostępniamy jednak hasło do WiFI.

ZWIERZĘTA Przykro nam bardzo, ale choć je bardzo kochamy, to w naszym domu zazwyczaj nie przyjmujemy zwierząt. W szczególnych przypadkach prosimy jednak o bezpośredni kontakt w tej sprawie.

BEZPIECZEŃSTWO Nie ponosimy odpowiedzialności z tytułu utraty lub uszkodzenia mienia naszych Gości. Podczas pobytu u nas za bezpieczeństwo dzieci ponoszą odpowiedzialność ich opiekunowie.

USZKODZENIA i ZNISZCZENIA Nasi Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych obiektu powstałych z ich winy lub z winy dzieci przebywających pod ich opieką i zaproszonych osób trzecich. Goście powinni zawiadomić Gospodarzy o wystąpieniu szkody niezwłocznie po jej stwierdzeniu.

DYSKRECJA Osobom trzecim nie udzielamy żadnych informacji na temat pobytu Gości w naszym domu.

ŻYCZENIA i UWAGI Naszych Gości prosimy o zgłaszanie wszelkich życzeń i uwag. Postaramy się je uwzględnić najszybciej jak to tylko możliwe. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego: tel. 504 63 63 53 lub 507 73 97 33.

Dziękujemy, że wybrali Państwo Agroturystykę Polesie!

Autorski regulamin rezerwacji i pobytu z dnia 10.01.2023. Wszelkie prawa zastrzeżone!